Procesy controllingowe

Controlling to sposób zarządzania przedsiębiorstwem, który jest zorientowany na realizację wyznaczonych wcześniej celów. Dzięki temu firma systematycznie się rozwija i osiąga coraz wyższe zyski. Usługa controllingu w przedsiębiorstwie od Confiance skierowana jest do firm ukierunkowanych na rozwój, którym zależy na przeprowadzeniu szczegółowej analizy i poprawie aktualnej kondycji ekonomicznej.

Co to jest controlling – procesy controllingowe z Confiance

Procesy controllingowe w firmie mogą dotyczyć różnych aspektów. W zależności od tego, czy uwzględniają realizację celów krótkoterminowych czy długoterminowych, wyróżnia się m.in.:

 • controlling strategiczny ukierunkowany na realizację celów długoterminowych;
 • controlling operacyjny skupiony bardziej na bieżącym działaniu i realizacji celów w krótszej perspektywie czasowej.

 

Nie jest to jedyny podział. Kolejna klasyfikacja dotyczy konkretnego obszaru w firmie. Można tu wymienić np.:

 • controlling finansowy;
 • controlling marketingowy;
 • controlling produkcyjny.

 

Controlling jest procesem zarządczym, który sprawdzi się w każdej firmie bez względu na jej wielkość. To jeden z kluczowych aspektów przekładających się na rozwój przedsiębiorstwa i biznesowy sukces. Celem controllingu jest konsekwentne dążenie do wzrostu wartości firmy.

W Confiance wyznaczamy cele i planujemy działania ukierunkowane na ich realizację. Stawiamy na osiągnięcie konkretnego efektu. Gwarancja satysfakcji jest zapisana w umowie zabezpieczającej interesy klienta. Są tylko dwa scenariusze: albo osiągniemy zakładany cel, albo zwrócimy wszystkie wpłacone pieniądze.

Czym wyróżnia się nasza usługa controllingu w przedsiębiorstwie?

Wybór Confiance zapewnia szereg korzyści:

 • Klient jest zawsze dokładnie poinformowany, co dzieje się z jego sprawą, na jakim etapie są prowadzone działania oraz jakie kolejne kroki zostaną podjęte w najbliższej przyszłości. Systematycznie przygotowujemy raport w postaci dokumentu PDF. Zawiera on oś czasu i szczegółowe omówienie etapów współpracy. Wkrótce udostępnimy aplikację mobilną, dzięki której będzie można na bieżąco i wygodnie kontrolować przebieg sprawy. 
 • Zespół ekspertów z różnych działów jest dostępny także poza godzinami pracy biura. W razie konieczności można się z nami kontaktować również popołudniami oraz w weekendy.
 • Nie zatrudniamy konsultantów telefonicznych oraz handlowców – każdą sprawę obsługuje ekspert w obszarze finansów i rachunkowości, podatków, zarządzania finansowego i operacyjnego oraz prawa gospodarczego i restrukturyzacyjnego.
 • Zakres podejmowanych działań jest dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i rozumiejąc wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć, oferujemy elastyczny model płatności. Istnieje możliwość rozłożenia płatności nawet na 12 rat w modelu progresywnym lub stałym.
 • Przed rozpoczęciem współpracy przedstawiamy szczegółową wycenę obejmującą wszystkie koszty procesu.

Co zyska firma dzięki procesom controllingowym?

Wydatki związane z wdrożeniem procesów controllingowych w przedsiębiorstwie warto traktować nie jak kolejne koszty, lecz jak inwestycję, która szybko się zwróci. Wprowadzenie nowych rozwiązań w zakresie optymalizacji procesów zarządczych zaowocuje na różnych poziomach organizacji. Będzie skutkowało m.in.:

 • obniżeniem kosztów firmowych w dłuższej perspektywie;
 • sprawniejszym obiegiem informacji;
 • poprawą sytuacji finansowej przedsiębiorstwa;
 • efektywniejszymi zasadami funkcjonowania;
 • lepszym zarządzaniem jakością;
 • szybszym reagowaniem na zmiany;
 • bardziej zmotywowanym personelem.


Procesy controllingowe wspierają wydajne zarządzanie firmą. Dzięki nim przedsiębiorstwo jest w stanie nie tylko realizować poszczególne zadania na drodze do wyznaczonych celów, lecz także dostosować się do zmiennych sytuacji rynkowych.

Nasza usługa została zaprojektowana w taki sposób, aby była opłacalna dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów – to inwestycja, dzięki której osiągniesz realne korzyści.Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny