Przekształcenia podatkowe – zmiana formy prowadzenia działalności w spółkę

Wraz z rozwojem biznesu pojawiają się nowe możliwości. Eksperci Confiance po szczegółowej analizie bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa, a także uwzględniając jego cele biznesowe, pomogą w wyborze optymalnej formy prawnej.

Etapy przekształcania podatkowego firmy z Confiance

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę przebiega w kilku krokach. Należy pamiętać o tym, aby dopełnić wszelkich wymaganych formalności. Pierwszy etap to przygotowanie szczegółowego planu przekształcenia. Powinien on zostać sporządzony w formie aktu notarialnego, do którego musi zostać dołączona opinia biegłego rewidenta.

Kolejny krok to złożenie przez przedsiębiorcę oświadczenia o przekształceniu. W tym przypadku również jest wymagany akt notarialny. W oświadczeniu powinny się znaleźć informacje dotyczące m.in. wybranego typu spółki, wysokości kapitału czy dane członków zarządu. Ponadto należy powołać członków organów spółki, zawrzeć umowę spółki i dokonać wpisu w odpowiednim rejestrze z jednoczesnym wykreśleniem przedsiębiorcy z CEIDG.

Przekształcenia spółek – oferta Confiance

W naszej ofercie jest dostępne zarówno przekształcenie firmy w spółkę, jak i przekształcenie już istniejących spółek:
  • spółki komandytowej w spółkę jawną;
  • spółki cywilnej w spółkę jawną;
  • spółki osobowej w spółkę kapitałową;
  • spółki kapitałowej w spółkę osobową.
W ramach współpracy szczegółowo przedstawiamy prawa i obowiązki spółki danego rodzaju.

Ile kosztuje zmiana formy prowadzenia działalności z Confiance?

Wysokość poniesionych kosztów w przypadku przekształcenia będzie zależała m.in. od tego, czy będzie dotyczyło zmiany dotychczasowej działalności na spółkę, czy – zmiany jedynie typu spółki. Oprócz jednorazowej opłaty za przekształcenie pobieranej przez naszą firmę (np. za sporządzenie planu przekształcenia) należy wziąć pod uwagę także pozostałe wydatki związane m.in. z opłatami sądowymi za rejestrację spółki w KRS. Wysokość opłat jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa.

Po otrzymaniu zapytania ofertowego sporządzimy kompleksową i transparentną wycenę. Klienci jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z Confiance otrzymują zestawienie wszystkich kosztów. Mając na uwadze wyzwania, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy, oferujemy elastyczny model płatności w 12 ratach: w modelu stałym lub progresywnym.

Dlaczego warto zdecydować się na przekształcenia podatkowe we współpracy z Confiance?

Przedstawiciele podmiotów zainteresowanych zmianą formy prawnej prowadzonej działalności cenią u nas:

  • skuteczność w działaniu – w ubiegłym roku w ramach wszystkich świadczonych usług obsłużyliśmy 8492 przedsiębiorców i nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji;
  • gwarancję satysfakcji – zapisujemy ją w umowie zabezpieczającej interesy naszych klientów. Realizujemy wyznaczony cel albo zwracamy pieniądze;
  • wsparcie interdyscyplinarnego zespołu ekspertów – kontakt ze specjalistą odpowiedzialnym za prowadzenie sprawy jest możliwy także poza godzinami pracy naszego biura;
  • kompleksową obsługę całego procesu – nie wymaga ona zaangażowania ze strony klienta;
  • biznesowe podejście do współpracy – nasze usługi projektujemy w taki sposób, aby były opłacalne przede wszystkim dla klienta.

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną formę prawną, zaplanują cały proces i przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przekształcenia spółki. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegółową wycenę.

Oferujemy również wiele innych usług, między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czy też audyt podatkowy.

Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny