Biznesplan

Dobry biznesplan jest absolutnym fundamentem każdej wizji rozwoju, zmiany i wzrostu dobrze prowadzonego przedsiębiorstwa. Wzięcie pod uwagę wszystkich czynników środowiskowych, oszacowanie ryzyka oraz zaplanowanie strategii operacyjnej to nie lada wyzwanie. Co 6 głów to nie jedna. Przygotujmy biznesplan precyzyjne skoncentrowany na osiągnięcie założonego celu. Zróbmy to razem! 

Co zawiera dobry biznesplan?

Dobry biznesplan zawiera wizję rozwoju przedsiębiorstwa przeanalizowaną i rozłożoną na czynniki pierwsze. Wstępna wizja przechodzi przez komplet szczegółowych weryfikacji w tym wstępne weryfikacje środowiskowe, następnie targetowane są wszelkie ryzyka wiążące się z wizją rozwoju. Są one rozwiązywane poprzez stosowny compliance prawny i biznesowy. Następnie można przejść do prognoz finansowych – oszacowanej na podstawie twardych danych dostępnych w branżowych i rządowych raportach biznesowych. Dzięki tak zrealizowanej pracy biznesplan pozwala na określenie bardzo konkretnych kierunków rozwoju i zaplanowanie przyszłych procesów biznesowych. 

Biznesplan - kiedy jest potrzebny?

Biznesplan tworzony przez Confiance najczęściej jest potrzebny przy tworzeniu nowych departamentów lub wprowadzaniu zmian kluczowych dla rdzenia operacji biznesowych w przedsiębiorstwie – takich jak zmiany w obszarze produkcji, sprzedaży, zarządzania. Jest on również bardzo przydatnym narzędziem przy dostosowaniu przedsiębiorstwa do różnic pokoleniowych poprzez zastosowanie zaplanowanie nowoczesnych rozwiązań w obszarach marketingu, sprzedaży oraz zarządzania. Niejednokrotnie biznesplan to dokument niezbędny w procesie uzyskania wielomilionowego kapitału zewnętrznego w formie zewnętrznego inwestora, dotacji, kredytu.

Z czego składa się biznesplan?

Najważniejsze elementy, z których składa się biznesplan stworzony przez naszego eksperta to:
 • Analiza rynku – oszacowanie wielkości lub wartości rynku docelowego, określenie perspektyw jego rozwoju oraz kluczowych determinant, analiza środowiska prawnego, analiza szans i ograniczeń/ryzyk, poszukiwanie nisz rynkowych, analiza bariery wejścia na rynek oraz analiza struktury popytu;
 • Analiza konkurencji – badanie i opis obecnej konkurencji pośredniej i bezpośredniej w tym analiza konkurencyjnych produktów/usług, pozycji na rynku, finansów, modelu biznesowego oraz marketingowego;
 • Opracowanie modelu biznesowego – wypracowanie wartości produktów/usług/spółki, wskazanie segmentów klientów/odbiorców, opracowanie strategii marketingowych, kanałów dystrybucji, wskazanie strumieni przychodowych, wskazanie kluczowych zasobów oraz potencjalnych partnerów, opracowanie struktury kosztów;
 • Analiza spółki/projektu – analiza struktury, analiza zespołu (m.in. kompletność, kompetencje/ doświadczenie, itp.), analiza przewag konkurencyjnych oraz innowacyjności projektów/spółki, zestawienie oferty Spółki z konkurencją, analiza SWOT;
 • Analiza finansowa – prognozy przychodów, kosztów, tworzenie modeli finansowych (RZiS, CF, CAPEX, KON, itp.);
 • Analiza wskaźnikowa – wskaźniki płynności finansowej, zadłużenia, rentowności, sprawności działania;
 • Wycena – wycena projektów/spółek różnymi metodami.
 

Ile kosztuje biznesplan?

Cena przygotowania biznesplanu zależy od zakresu oraz ilości prac, jakie trzeba wykonać. Na te czynniki z kolei największy wpływ ma obszar rozwoju biznesu. Co do zasady – im więcej pracy, im bardziej skomplikowana i innowacyjna jest wizja rozwoju, tym większa będzie cena usługi. Zazwyczaj jednak koszt sporządzenia biznesplanu wacha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Czy warto zlecić przygotowanie biznesplanu?

Dobry biznesplan do kredytu jest bardzo złożonym dokumentem. Samodzielne przygotowanie biznesplanu wymaga bardzo wysokich kompetencji analitycznych, znajomości wiarygodnych źródeł danych statystycznych, umiejętności oceny ryzyka, a to dopiero początek pracy. Zlecenie wykonania biznesplanu jest bardzo dobrą decyzją. Zespół osób tworzących dokumentacje tworzą:

 • Pomysłodawca
 • Analityk finansowy
 • Radca prawny
 • Doradca podatkowy
 • Doradca finansowy
 • Doradca biznesowy

Dzięki zleceniu wykonania biznesplanu oszczędzasz czas, budujesz przewagę nad konkurencją i maksymalizujesz zyski.

PRZYDATNE ARTYKUŁY

Aktualna wiedza przekłada się na naszą skuteczność w działaniach, przeczytaj najnowsze publikacje na temat prawa finansów i rachunkowości.

Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny