Due diligence

Transakcje kapitałowe wymagają drobiazgowego rozeznania w sytuacji przedsiębiorstwa, które ma się stać przedmiotem kupna. Inwestor powinien poznać wszelkie szczegóły dotyczące m.in. sytuacji finansowej firmy. Pomocny w takiej sytuacji będzie szczegółowy audyt przeprowadzony przez zewnętrznego eksperta.

Dlaczego warto przeprowadzić badanie due diligence z Confiance?

Due diligence to złożony proces, którego celem jest ustalenie aktualnej kondycji konkretnego przedsiębiorstwa. Due diligence ma na celu szczegółowe przeanalizowanie wszelkich dostępnych danych i informacji na temat sytuacji (m.in. prawnej, finansowej) konkretnej firmy.

Nasza kompleksowa analiza obejmuje wszystkie aspekty dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. Dotyczy m.in. szczegółowej weryfikacji sytuacji prawnej, identyfikacji potencjalnych zagrożeń, przygotowania wytycznych dotyczących dalszych działań i przekazania klientowi raportu due dilligence.

Przeprowadzenie takiego badania z Confiance pozwoli poznać wszystkie potencjalne szanse i ryzyka związane z kupnem/sprzedażą przedsiębiorstwa. Zakres badania dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań klienta.

Kiedy warto przeprowadzać analizę potencjalnego ryzyka związanego z planowaną transakcją kapitałową?

Firmy korzystają z naszej usługi analizy potencjalnego ryzyka w następujących okolicznościach:

 • przed podjęciem decyzji przez kupującego o przystąpieniu do negocjacji handlowych;
 • w sytuacji, gdy inwestor planuje zakupić całe przedsiębiorstwo lub pakiet akcji;
 • kiedy jest planowane przekształcenie przedsiębiorstwa;
 • gdy właściciel decydujący się na sprzedaż firmy chce się właściwie przygotować się do rozmów z inwestorami.

Dlaczego warto zdecydować się na audyt due diligence z Confiance?

Efektem przeprowadzonego przez nas due diligence jest wiedza na temat potencjalnych zagrożeń wynikających z decyzji o transakcji kapitałowej. Szczegółowe badanie przedsiębiorstwa pozwala dowiedzieć się więcej na temat:

 • wewnętrznej struktury konkretnej firmy;
 • stanu prawnego nieruchomości;
 • sytuacji finansowej przedsiębiorstwa;
 • prawidłowości rozliczeń podatkowych.

Skuteczne przeprowadzenie badania due diligence weryfikuje wyobrażenia potencjalnego inwestora na temat przedmiotu transakcji i ułatwia podjęcie trafnych decyzji biznesowych. Koszt szczegółowej analizy due diligence jest uzależniony m.in. od wielkości przedsiębiorstwa, a także od zakresu zleconych czynności. Przygotujemy szczegółową wycenę uwzględniającą wszystkie opłaty.

Co zyskujesz dzięki współpracy z nami?

Współpracujące z nami firmy cenią u nas następujące zalety:

 • gwarancję satysfakcji – osiągniemy efekt lub zwrócimy pieniądze. Warunki gwarancji są uwzględnione w umowie zabezpieczającej interesy klienta;
 • przejrzyste zasady i biznesowe podejście do współpracy;
 • wsparcie interdyscyplinarnego zespołu ekspertów;
 • dyspozycyjność – kontakt z osobą odpowiedzialną za prowadzenie sprawy jest możliwy nie tylko w godzinach pracy biura, lecz także popołudniami i w weekendy;
 • bieżący nadzór nad sprawą – na każdym etapie przygotowujemy dokument PDF zawierający oś czasu i szczegółowo omawiający dalsze kroki.

Powodzenie transakcji kapitałowej zależy w dużej mierze od poprawnego wskazania potencjalnych zagrożeń związanych z inwestycją. Poznanie realnej wartości przedsiębiorstwa i szczegółowa ocena jego kondycji umożliwiają prowadzenie skutecznych negocjacji.

Skorzystaj z pomocy ekspertów Confiance i zminimalizuj ryzyko finansowe oraz prawne planowanej transakcji.Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny