Audyt podatkowy

Audyt podatkowy można przeprowadzić na każdym etapie działalności. To skuteczne narzędzie dla przedsiębiorstw, którym zależy na wnikliwej analizie prawidłowości rozliczeń i minimalizacji ryzyka podatkowego. Z pomocy doradcy podatkowego Confiance warto skorzystać, aby sprawdzić zgodność prowadzenia ewidencji podatkowej z obowiązującymi przepisami prawa.

Oferta audytu podatkowego Confiance

Prowadzone przez nas działania dostosowane są do potrzeb zgłaszanych przez klientów. Obejmują m.in. szczegółową weryfikację, czy ewidencja podatkowa jest prowadzona prawidłowo. Celem audytu jest wskazanie nieprawidłowości i wyeliminowanie ryzyka podatkowego.

Po wykonaniu wnikliwej analizy dostępnych dokumentów przygotowywany jest raport. Zawiera on ocenę obecnej sytuacji firmy oraz ewentualne rekomendacje dotyczące zmian w zakresie prowadzonych rozliczeń, np. propozycje korekt złożonych deklaracji podatkowych.

W zależności od zakresu podejmowanych działań audyt podatkowy może obejmować weryfikację wszelkich kwestii związanych z rozliczeniami podatkowymi lub tylko określone obszary, np.:

  • podatek dochodowy od osób fizycznych;
  • podatek dochodowy od osób prawych;
  • podatek od towarów i usług (podatek VAT);
  • podatek PCC (od czynności cywilnoprawnych).

Audytor weryfikuje m.in. transakcje kupna oraz sprzedaży zawarte przez podatnika, dotychczasowe inwestycje, ceny transferowe czy należności. Audyt podatkowy to szansa na uniknięcie odpowiedzialności podatkowej oraz karnej skarbowej. Umożliwia wykrycie nieprawidłowości wynikających z niewłaściwego prowadzenia ewidencji podatkowej i sporządzenie korekt deklaracji.

Jakie korzyści daje cykliczne przeprowadzanie audytu podatkowego?

Współpracującym z nami firmom w zakresie audytu podatkowego zapewniamy:

  • diagnozę kwestii rodzących ryzyko podatkowe;
  • weryfikację prawidłowości wypełniania obowiązków podatkowych;
  • sprawdzenie prawidłowości wewnętrznych procedur związanych z rozliczeniami podatkowymi;
  • znaczne ograniczenie ryzyka podatkowego;
  • zwiększenie bezpieczeństwa prawnego i finansowego;
  • przygotowanie na wypadek kontroli prowadzonej przez organy podatkowe.

Dlaczego w kwestii audytu podatkowego dla firm warto zaufać ekspertom Confiance?

Ostateczna wycena jest uzależniona m.in. od wielkości firmy oraz zakresu działań, jakie zostają zlecone. Po otrzymaniu zapytania ofertowego i zapoznaniu się ze sprawą przygotujemy kompleksową i transparentną wycenę usługi, dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych firmy.

Dbamy o to, aby nasi klienci już na samym początku współpracy poznali wszelkie czekające ich koszty. Mając na uwadze wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorcy, oferujemy elastyczny model płatności – wynagrodzenie może zostać rozbite nawet na 12 lat, w modelu progresywnym lub stałym.

Warto spojrzeć na te koszty jak na inwestycję – wynikające z niej korzyści znacznie przewyższą wydatki. Rzetelnie wykonany audyt podatkowy zagwarantuje firmie bezpieczeństwo podatkowe, zapewni poprawność prowadzenia polityki podatkowej, zadba o wysoki standard jej działalności i przyczyni się do efektywniejszego rozwoju firmy.

Nad sprawą każdego klienta pracuje interdyscyplinarny zespół ekspertów. Są to specjaliści m.in. od prawa, finansów i rachunkowości, zarządzania finansami, podatków MŚP czy zarządzania operacyjnego, doświadczeni we współpracy z firmami z różnych branż.

Na wszystkie świadczone przez nas usługi dajemy gwarancję satysfakcji. Jeśli nie spełnimy stawianych nam oczekiwań, nie osiągniemy zamierzonego efektu, to zwracamy całą wpłaconą kwotę. Szczegółowy opis dotyczący gwarancji satysfakcji wraz z jej warunkami znajduje się w umowie. Postaw na bezpieczeństwo podatkowe z Confiance!

Nasze usługi dotyczą również wielu innych obszarów. Oferujemy między innymi doradztwo restrukturyzacyjne.

 

Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny