Compliance - zarządzanie zgodnością prawną w przedsiębiorstwie

Każda firma, niezależnie od wielkości i branży, jest zobowiązana do tego, aby działać na podstawie i w granicach obowiązującego prawa. Jak nie zgubić się w gąszczu przepisów oraz być na bieżąco z ich kolejnymi modyfikacjami? Z pomocą przychodzi usługa compliance, czyli kompleksowe zarządzanie zgodnością prawną w Twojej firmie.

 

Czym jest compliance?

System compliance ma za zadanie zapewnić zgodność działalności firmy z obowiązującym prawem i wewnętrznymi aktami, takimi jak regulaminy. W strukturze przedsiębiorstwa może zostać powołany oddzielny dział compliance. Jego stworzenie i utrzymanie wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia drobiazgowego procesu rekrutacyjnego oraz sporymi nakładami finansowymi. 

Jest też inne rozwiązanie outsorcing compliance. Oferujemy Ci kompleksową usługę świadczoną przez interdyscyplinarny zespół specjalistów. Nasi eksperci przygotują i pomogą wdrożyć w Twojej organizacji strategie działania oparte na aktualnych normach prawnych.

Doradztwo compliance – dlaczego warto zdecydować się na tę usługę?

Audyt wewnętrzny, którego celem jest zidentyfikowanie potencjalnych nieprawidłowości, może okazać się niewystarczający. Aby zadbać o przestrzeganie wszystkich aktualnych przepisów, konieczne staje się podjęcie wielotorowych działań. Oprócz identyfikacji newralgicznych obszarów należy także opracować szczegółowe procedury postępowania i sprawować bieżący nadzór nad ich prawidłową realizacją. Niezbędne są również szkolenia pracowników.

Właściwe zarządzanie ryzykiem braku zgodności firmowych procedur z obowiązującymi regulacjami prawnymi zapobiega nieumyślnemu naruszeniu prawa. Pozwala to uniknąć dotkliwych konsekwencji finansowych, mogących zagrozić stabilnej sytuacji firmy na rynku. Etyczne postępowanie nie tylko ogranicza ryzyko nałożenia na przedsiębiorstwo sankcji karnych, lecz także chroni przed stratami wizerunkowymi.

 

Compliance officer w Twojej firmie

Usługa compliance obejmuje m.in.:

  • bieżącą kontrolę zgodności działalności firmy z literą prawa;
  • opracowywanie strategii funkcjonowania przedsiębiorstwa na podstawie przepisów prawa;
  • przeprowadzenie audytu compliance;
  • śledzenie zmian prawnych i dostosowywanie do nich regulacji wewnątrz przedsiębiorstwa;
  • weryfikację aktualnie obowiązujących procedur w celu ich optymalizacji;
  • przeprowadzenie kontroli wewnętrznej;
  • opracowanie firmowych regulaminów, kodeksów postępowania i polityki antykorupcyjnej;
  • przygotowanie zasad zgłaszania naruszeń;
  • weryfikację umów zawieranych z kontrahentami i innymi podmiotami;
  • identyfikację obszarów, w których może wystąpić podwyższone ryzyko braku zgodności z prawem.

Całościowe zarządzanie ryzykiem operacyjnym oraz prowadzenie działalności w zgodzie z przepisami prawa i regulacjami wewnętrznymi to skuteczny sposób na uniknięcie konsekwencji prawnych i strat finansowych. Nasi eksperci mają wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa i audytów compliance. Zadbają o przestrzeganie prawa w Twojej firmie, opracują strategie zgodne z przyjętymi normami, a następnie wdrożą optymalne standardy postępowania.

Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny