Usługi finansowe dla Służby Zdrowia

Rozumiemy wyjątkowe wyzwania oraz charakter pracy w sektorze medycznym. Nasze specjalistyczne rozwiązania finansowe, zaprojektowane specjalne dla tej unikalnej branży, pomagają optymalizować koszty, zwiększyć płynność finansową i uzyskać dostęp do najlepszych możliwości finansowania. Dzięki współpracy z nami w firmowych finansach zapanuje ład i porządek!

Zjedź na dół
i dowiedz się więcej

Główne obszary wsparcia

Obniżenie kosztów rat kredytów i leasingów

Pomoc w obniżeniu kosztów i zapewnieniu finansowania

Pomoc w uzyskaniu dofinansowań i dotacji

Wyzwania w sektorze Medycznym

Właściciele firm z sektora służby zdrowia mogą spotkać się z różnymi wyzwaniami finansowymi, takimi jak:

 1. Wysokie koszty operacyjne: Sektory takie jak ochrona zdrowia często wymagają znaczących inwestycji w zaawansowaną technologię i sprzęt, a także w wysoko wykwalifikowany personel.

 2. Zmienne finansowanie: Zależnie od kraju i systemu opieki zdrowotnej, finansowanie może być niestabilne i zależne od decyzji rządowych lub ubezpieczeniowych.

 3. Kompleksowość zarządzania płynnością finansową: W sektorze opieki zdrowotnej istnieje wiele różnych źródeł dochodów (pacjenci prywatni, ubezpieczyciele, fundusze rządowe itp.), co może skomplikować zarządzanie płynnością finansową.

 4. Wymogi regulacyjne i podatkowe: W sektorze opieki zdrowotnej występuje wiele specyficznych wymogów regulacyjnych i podatkowych, które mogą wpływać na finanse firmy.

 5. Ryzyko związane z niepewnymi i nieprzewidywalnymi wydarzeniami: Na przykład, pandemia COVID-19 miała znaczący wpływ na sektor służby zdrowia, powodując nieprzewidziane obciążenia finansowe.

 

Najważniejsze
usługi

Reorganizujemy firmy z problemami finansowymi, prowadzimy postępowanie przed sądem, doprowadzamy do renegocjacji warunków spłaty.

Weryfikujemy możliwość pozyskania dotacji UE w programach: m.in. UE, ZUS, RPO, UP, PARP, TISE, B+R dostępnych dla Twojej firmy w 16 województwach w Polsce. Po uzyskaniu środków prowadzimy bieżące rozliczenia dotacji i grantów. 

Kredyt obrotowy dla firm umożliwia utrzymanie płynności finansowej. Sięgnij po dodatkowe finansowanie działalności bieżącej.

Najtańszy i najlepiej dopasowany kredyt firmowy, którym sfinansujesz swoje inwestycje nie ryzykując własnego kapitału.

Podatki i księgowość – outsourcing rachunkowy i księgowy. Zleć usługę zewnętrznej firmie i przekonaj się, co dzięki temu zyskasz.

Projektujemy zmiany w firmach zagrożonych upadłością, prowadzimy postępowanie przed sądem, doprowadzamy do zatwierdzenia układu i wprowadzamy zmiany w praktyce. 

Jak wygląda współpraca z doradcą finansowym dla sektora Medycznego

Rozpoczęcie współpracy z nami oznacza skorzystanie z doświadczenia i wiedzy naszych ekspertów, wspólnie przekształcimy wyzwania w korzyści. A jak to wszystko wygląda krok po kroku?

 1. Diagnoza i plan działania: Nasz proces rozpoczyna się od dokładnej diagnozy finansów i biznesu. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów największego kalibru, zarówno tych finansowych jak i również tych związanych z rozwojem biznesu. Po dokładnej diagnozie przedstawiamy indywidualnie dopasowany plan działania.

 2. Optymalizacja płynności finansowej: Analizujemy portfel produktów finansowych, szukając możliwości zoptymalizowania i obniżenia tych kosztów. Korzystamy z narzędzi takich jak mediacja, konsolidacja kredytem oprocentowanym stopą bazową Komisji Europejskiej – nie WIBOR, w najcięższych sytuacjach prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne oraz upadłościowe.

 3. Analiza problemów i doradztwo biznesowe: Tworzymy listę największych problemów biznesowych i proponujemy skrojone na miarę rozwiązania. Jesteśmy obecni na każdym etapie, od planowania do implementacji.

 4. Audyt podatkowy: Nasi specjaliści od podatków przeprowadzają audyt, aby upewnić się, że Państwo płacą najniższe możliwe stawki opodatkowania.

Dzięki naszej współpracy, firmy z sektora ochrony zdrowia zyskują zaufanego partnera gotowego wspierać ich na każdym etapie rozwoju.

01.

Poprawiamy płynność finansową

 • Zatrzymujemy raty, które płacisz nawet na okres 24 miesięcy
 • Renegocjujemy warunki zawartych umów kredytowych, możemy anulować część odsetek oraz kapitału pozostałego do spłaty
 • Blokujemy możliwość egzekucji Twoich rachunków bankowych.
 • Negocjujemy warunki spłaty zobowiązań, które masz wobec ZUS, US oraz kontrahentów
 • Pomagamy w pozyskaniu kapitału obrotowego na korzystnej stopie oprocentowania opartej na Stopie Bazowej Komisji Europejskiej

02.

Maksymalizujemy zyski Twojej firmy

 • Obniżamy Twoje koszty sztywne, koszty energii, komunikacji, oprogramowania, rachunkowości, koszty prawne, koszty zatrudnienia
 • Tworzymy narzędzia finansowe, dzięki którym możesz podejmować bardziej opłacalne decyzje
 • Weryfikujemy i optymalizujemy rozwiązania podatkowe, dzięki czemu zapłacisz maksymalnie niskie podatki
 • Przy każdej Twojej inwestycji pomagamy wybrać idealne rozwiązanie finansowe, które zmaksymalizuje zwrot przy minimalnym ryzyku kapitałowym 
 • Doradzamy w jaki sposób inwestować i pomnażać kapitał zapasowy
 • Wprowadzamy zestaw narzędzi do zarządzania budżetem

Nasz zespół wspierający firmy venture capital

Magdalena Dziamska

Wspólnik, Ekspert Finansowy

Iwona Szadzek

Ekspert Finansowy

Jakub Malinowski

Wspólnik, Ekspert Finansowy