Dotacje i dofinansowania dla firm

Rozwój biznesu wymaga niemałych nakładów pieniężnych, dlatego warto korzystać z różnych instrumentów finansowych. Oferujemy skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych. Sprawdź naszą ofertę.

Zjedź na dół
i dowiedz się więcej

Dotacje i dofinansowania – szansa na rozwój Twojej firmy

Dotacje i dofinansowania na rozwój przedsiębiorstw i wprowadzanie innowacji są przyznawane przez różne instytucje. Środki finansowe pochodzą zarówno z UE, jak i z budżetu krajowego. Nowa perspektywa finansowania na lata 2021–2027 obejmuje szereg różnorodnych programów, m.in. Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko czy dotacje unijne na rozwój firmy w ramach konkursów regionalnych.

Dobrze jest na bieżąco śledzić aktualne nabory, aby wykorzystać szansę i móc realizować projekty biznesowe. Kluczowy jest ciekawy i nieszablonowy pomysł, a także poprawne wypełnienie wniosku. Aby zdobyć środki, które pomogą finansować najśmielsze cele, warto wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie.

Na co można przeznaczyć dotacje unijne?

O uzyskanie bezzwrotnych dotacji mogą się starać zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i firmy usługowe. Otrzymane środki można przeznaczyć m.in. na projekty badawczo-rozwojowe i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, informatyzację przedsiębiorstwa, zakup sprzętu, nowych nieruchomości, maszyn, materiałów czy wykonanie prac budowlanych. Co więcej, firma dzięki nim może nabyć patenty i licencje. Dofinansowanie ze środków unijnych może wynieść do 70% wartości projektu. Takiej okazji lepiej nie przegapić.

Sprawdź, jak pozyskać dotacje unijne

Proces pozyskiwania dotacji i dofinansowań może wydawać się skomplikowany. Przedsiębiorca musi przejść przez zawiłą ścieżkę konkursową. Jednak z pomocą ekspertów z Confiance szanse na odniesienie upragnionego sukcesu znacznie wzrastają.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich na rozwój firmy. Szczegółowo przeanalizujemy aktualną sytuację przedsiębiorstwa i zaproponujemy optymalne rozwiązania. Stworzymy kompleksowy plan działania.

Aby uzyskać dofinansowanie zadań związanych z rozwojem firmy, należy przede wszystkim znaleźć odpowiednią dotację i sprawdzić warunki naboru. Przydatna będzie wyszukiwarka dotacji. Pomysł na projekt można zaczerpnąć z projektów już realizowanych i zgromadzonych na mapie dotacji UE dostępnej na stronie rządowej. Następnie trzeba złożyć wymaganą dokumentację. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaje przyznana dotacja. Na wszystkich tych etapach uzyskasz specjalistyczną pomoc od Confiance.

Dotacje i dofinansowania – zakres usługi

  • Zapoznanie się z potrzebami i oczekiwaniami klienta.
  • Przygotowanie planu pozyskania dotacji.
  • Analiza aktualnie prowadzonych naborów wniosków o dotacje i dofinansowania.
  • Wybór dotacji.
  • Opracowanie szczegółowej koncepcji projektu zgłaszanego w ramach konkursu.
  • Przygotowanie kompletnego wniosku o dotację.
  • Wsparcie eksperckie przy zawieraniu umowy o dofinansowanie.

Ile kosztuje usługa pozyskiwania dotacji i dofinansowań dla przedsiębiorstwa?

Usługa jest wyceniana indywidualnie. Przygotujemy transparentną wycenę uwzględniającą wszystkie spodziewane koszty. Weźmiemy pod uwagę zarówno możliwości finansowe firmy, jak i oczekiwania. Wszystkie nasze usługi są objęte gwarancją satysfakcji zapisaną w umowie. Jeśli nie osiągniemy zamierzonego efektu, zwrócimy pieniądze!

Mojego zadowolenia z obsługi ze strony pracowników firmy Confiance trudno wyrazić słowami. Doskonały stały kontakt i mega ogromne zaangażowanie. Pan Donald dzwonił wielokrotnie w mojej własnej sprawie.telefonu. Jeśli z jakiegoś powodu sam nie mógł odebrać połączenia - natychmiast oddzwaniał. Ogromny wysiłek włożony w pomoc klientowi.

Monika K Lekarz

Jestem zadowolona ze współpracy z ta firmą, a w szczególności z pomocy i opieki jaka otrzymałam od "mojego" doradcy finansowego-pana Jakuba. Profesjonalnie i skutecznie. Pan Jakub jest zawsze o jeden krok do przodu, bierze pod uwagę wszystkie możliwości i szybko działa. Jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam serdecznie!

Elwira S Księgowa

Współpracę z firmą Confiance sp z o.o. sp. k. rozpocząłem na początku roku 2020. Moim "opiekunem" został Pan Donald Kukfisz. Super człowiek, profesjonalista pod każdym względem. Specjalista od spraw beznadziejnych ;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego Pana jak i całą firmę Confiance sp z o.o. sp. k.. Ocena 11/10

Przemysław D Firma Budownana

Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą Confiance, która pomogła mi uzyskać korzystniejszy dla mnie kredyt. Szczególne uznanie i podziękowanie dla Pani Magdaleny, która wykazała się wysokim profesjonalizmem i cierpliwością dla takiego niezdecydowanego klienta, jakim byłem. Pani Magdalena wsłuchuję się w oczekiwania klienta

Michał K Mecenas

Obsługa na najwyższym poziomie. Doskonały kontakt, zaangażowanie, wzajemne zaufanie kolejny raz zaowocowały szybkim i bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym. Profesjonalizm i czysto ludzkie podejście. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Pana Michała i Pana Donalda.

Magdalena M Doradca Prawny